معرفی سایت کتابخانه دیجیتال نور

معرفی سایت کتابخانه دیجیتال نور

معرفی سایت کتابخانه دیجیتال نور

در دنیای امروز با گسترش اینترنت دسترسی افراد به منابع مختلف افزایش یافته است. از طرفی پایگاه‌هایی بدین منظور تأسیس شده‌اند که کار آن‌ها ارائه متون کتب مختلف در موضوعات مختلف است.

مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور) از مراکز موفق در این عرصه بوده است. تا کنون بخش عظیمی از منابع و متون اصلی علوم اسلامی در این مرکز با موضوعات گوناگون و متنوع در قالب نرم افزارهای مختلف عرضه شده است.

در همین راستا مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی نور در شهر مقدس قم و در سال ١٣٨۵ با توجه به پیشینه نرم افزارهای مختلف ارایه شده و پایگاه‌های کتابخانه‌ای مانند پایگاه مجلات تخصصی، و به منظور دسترسی سریع و آسان پژوهشگران به منابع پژوهشی با هدف عرضه کتاب های تخصصی حوزه علوم اسلامی و انسانی بر روی شبکه جهانی اینترنت، اقدام به راه اندازی پایگاه کتابخانه دیجیتال با امكانات پژوهشی و قابلیت های متنوع تحقیقاتی نمود.

این پایگاه در مرحله اول و تاكنون، ٨٠٠٠ عنوان کتاب تخصصی بیش از ١۶٠٠٠ جلد در زمینه علوم اسلامی، و در موضوعاتی همچون: « علوم قرآن و تفسیر، علوم حدیث، ادعیه و زیارات، نهج البلاغه، كلام و فلسفه، جغرافیا، تاریخ و سیره، فقه، اصول، اخلاق و عرفان، ادبیات و منطق، فرق و مذاهب اسلامی و… را ارایه نموده است.

در راستای تسهیل امر تحقیق و دسترسی بهتر به منابع، این پایگاه امکانات مختلفی را به کاربران خود ارائه می‌دهد. از این امکانات می‌توان به: جستجوی پیشرفته بین عناوین کتاب، ایجاد قفسه شخصی، نمایه‌های موضوعات، ارائه‌ی فایل‌های ارجاع، ارائه تصویر کتاب، و… اشاره کرد.

وب سرویس بودن پایگاه كتابخانه دیجیتال این قابلیت را فراهم نموده است تا این پایگاه خدمات متقابلی را به سایر کتابخانه‌ها و یا نرم افزارهای دیگر بدهد که از این منظر پایگاه كتابخانه دیجیتال نور را در بین پایگاه‌های کتابخانه‌ای اسلامی را منحصر به فرد می کند.

برای مشاهده این پایگاه روی لینک زیر کلیک کنید.

کتابخانه دیجیتال نور

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *